Dermoskopia

Najnowocześniejszy sprzęt

Precyzyjna diagnoza

Pełna swoboda

Dermoskopia

Najmniejsze szczegóły to trafna diagnoza

Dermoskop jest urządzeniem, które pozwala na niezwykle szczegółowe badanie znamion, a następnie ich ocenę przez onkologa.

Dermoskopia to badanie odgrywające jedną z największych ról w rozpoznawaniu niepokojących zmian skórnych. Skupia się przede wszystkim na wczesnej diagnozie czerniaka. Onkolog przy użyciu tego specjalnego urządzenia może swobodnie i dokładnie obejrzeć zmianę przy zastosowaniu dużego powiększenia. Będzie w stanie wtedy ocenić charakter brzegów, niepokojących asymetrii czy ukształtowania powierzchni czy  niejednolitości koloru. Dzięki niemu chirurg odróżni zwykłe znamiona barwnikowych od tych niebezpiecznych.

Co to jest dermatoskopia?

Dermatoskopia, a właściwie dermoskopia, to diagnostyczne badanie, które polega na sprawdzaniu skóry przez specjalne szkło powiększające, nazywane dermoskopem. Wbudowane w niego aparatura oświetlająca pozwala na niezwykle szczegółowe uwidocznienie wszelkich zmian. Dermatoskop powiększa obraz około dziesięciokrotnie.

To metoda diagnostyczna, która pozwala na odróżnienia łagodnych zmian od tych niebezpiecznych.

Kiedy wykonać badanie dermatoskopowe?

Każda osoba posiada chociażby najmniejsze pieprzyki na swoim ciele. Oczywiście nie każde wymagają badania i szczegółowej diagnostyki. Szczególną uwagę trzeba poświęcić zmianom barwnikowym gdy jesteśmy osobą o jasnej karnacji, a posiadamy na swoim ciele naprawdę wiele takich znamion barwnikowych. Dobrym kierunkiem będzie to także dla osób, które miały w swojej rodzinie przypadki zachorowania na czerniaka.

Pewnego rodzaju zmiany mogą nie być jeszcze czerniakami ale wykazywać wszelkie predyspozycje. Wtedy zawczasu można podjąć działanie, które będą miały za zadanie zapobiec dalszemu rozwojowi choroby. Wczesna diagnoza da możliwość usunięcia zmiany z marginesem zdrowych tkanek.

Chcesz zarezerwować wizytę?

Nie czekaj w kolejkach i zarezerwuj termin wizyty online!